Jak se stát Superfarmářem? Dárky od farmáře O hře SUPERFARMÁŘ
Koupit
Turnaj
 
 

Hra Superfarmář vznikla roku 1943 ve Varšavě. Tehdy se jmenovala „Chov zvířátek”. Jejím autorem je významný polský matematik, univerzitní profesor Karol Borsuk. Po uzavření Varšavské univerzity za 2. světové války zůstal bez zaměstnání, a aby uživil rodinu, přišel na nápad s hrou. Tu začala podomácku vyrábět jeho žena Zofia Borsuková, obrázky nakreslila Janina Śliwická. Hra si brzy získala příznivce - nejprve mezi rodinnými přáteli, později ve stále širším okruhu známých i cizích lidí. U Borsukových často zvonil telefon a lidé se ptali, zda volají správně „Chov zvířátek”.


Hra se zalíbila nejen dětem, ale i dospělým, kterým pomáhala překonat smutné období okupace. Originální verze hry shořely v době Varšavského povstání v srpnu 1944, jeden exemplář se však mimo Varšavu šťastně zachoval a po letech se Borsukovým vrátil zpátky.

V roce 1997, u příležitosti 90. narozenin paní Borsukové a 15. výročí úmrtí jejího manžela, byla hra pod názvem „Superfarmář” znovu uvedena na trh, aby přinášela radost dalším generacím rodičů
a dětí.